Per kiek laiko katė atsigauna po sterilizacijos?

Katės sterilizacija yra viena dažniausiai veterinarijos chirurgo atliekamų procedūrų, todėl jaudintis tikrai nėra ko: katės gana lengvai perneša šią procedūrą ir tą pačią dieną jau gali keliauti namo.

Prieš procedūrą katė apžiūrima, gali būti atliekamas ir kraujo tyrimas taip siekiant įvertinti naminio gyvūno sveikatos būklę. Jei katė sveika (t.y. nekarščiuoja, nevemia, neviduriuoja), jai atliekama sterilizacija ir ji laikoma veterinarijos klinikoje tol, kol pabunda.

Įprastai katės gana greitai atsigauna po sterilizacijos, tačiau galima pastebėti, kad pirmąsias kelias valandas po pasiėmimo gyvūnas atrodo vangus, tingus. Taip yra dėl anestezijos poveikio ir dėl to jaudintis nereikia, tiesiog įdėmiai prižiūrėkite augintinę ir ją stebėkite.

Po sterilizacijos katės patelės gali būti apvelkamos specialia aprangėle arba joms uždedamas gaubtas, kad negalėtų be perstojo laižytis žaizdelės. Atminkite, kad žaizda turi būti prižiūrima ir kruopščiai dezinfekuojama taip, kaip nurodė veterinaras. Jei reikia išimti siūlus, tai darykite tikslią nurodytą dieną veterinarijos klinikoje.

Įsiminkite, kad laikas, per kurį katė atsigauna, gali skirtis. Vienoms reikės vos kelių valandų, o kitoms visos paros, nes kiekvienas gyvūnėlis yra unikalus. Reikia prisiminti, kad gyvūnai visai kaip ir žmonės: mes taip pat skirtingai reaguojame į narkozę. 

Vis dėlto, jei net ir po paros nuo sterilizacijos katė atrodo liūdna, vangi, nevalingai šlapinasi ar kitaip neįprastai elgiasi, kuo skubiau kreipkitės į veterinarijos kliniką.

Kokios yra galimos katės sterilizacijos rizikos?

Kaip ir kiekviena intervencinė procedūra, ši taip pat turi galimų rizikų. Dažniausiai pasitaiko žaizdelės užkrėtimų, dėl to primygtinai rekomenduojame rūpintis ir dezinfekuoti ją taip, kaip nurodyta veterinarijos gydytojo. Jei matote, kad kažkas negerai, tuoj pat kreipkitės į specialistą ir nedelskite.

Po sterilizacijos reikia pakeisti maistą į tokį, kuris tinkamas sterilizuotoms katėms: taip sumažinama galima katės nutukimo rizika bei sumažėja tikimybė formuotis šlapimo struvitams, kurie gyvūnui yra skausmingi. Po procedūros ilgainiui sulėtėja katės medžiagų apykaita, tačiau teisingai dozuojant maistą katė išlieka tokio paties svorio kaip ir iki chirurginės intervencijos.