Parvovirusinis enteritas

Parvovirusinis enteritas

Parvovirusinis enteritas – virusinė infekcija, kuri naikina plonųjų žarnų epitelį, kas sąlygoja stiprų viduriavimą, anoreksiją, vėmimą, bei hemoraginę diarėją.

Ši virusinė liga paplitusi tik šunų tarpe: labiausiai imlūs maži šuniukai iki 7 savaičių su ypač silpnu imunitetu. Yra didelė rizika susirgti ir suaugusiems nevakcinuotiems šunims, ypač juos laikant vietovėse, kur yra dažni virusinio enterito susirgimai.

Parvovirusas yra ypatingai atsparus ir gali išlikti aplinkoje  ilgiau nei 7 mėnesius ir yra atsparus daugeliui dezinfektantų. Šunys užsikrečia fekaliniu-oraliniu būdu.

Klinikiniai simptomai, po užsikrėtimo, pasireiškia 3-14 dienų tarpe. Užsikrėtę šuniukai dažniausiai jaučiasi silpnai, vystosi dehidratacija, paspaudus pilvuką jaučiamos žarnos pilnos skysčių, gali prasidėti vėmimas, karščiavimas ir diarėja, dažniausiai su krauju. Išmatos dažnai būna žalsvos spalvos, stipriai dvokiančios.

Prevencija :

  • Reguliariai skiepyti savo augintinius.
  • Jaunus, neskiepytus šunis nevedžioti į lauką.

Informacija buvo surinkta <Mosby Elsevier „Clinical veterinary advisor“ >

Jei pastebėjote, kad jūsų augintinis turi tokius ligos požymius, skubiai kreipkitės į artimiausią veterinarijos gydyklą, ten jam bus suteikta pagalba.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.