Katės neįtikėtinai gerai slepia visus savo sveikatos sutrikimus, todėl į kiekvieną neįprastą augintinio elgesį turi būti įdėmiai atsižvelgta. Atkreipkite dėmesį į savo katino energijos lygį, dienos ritmą, ėdimą ir tai, kiek vandens jis laka. Vis dėlto, lengviausia pamatyti pokyčius tuomet, kai nutinka kažkas nelabai gero, pavyzdžiui, katė ima viduriuoti. Kada tai yra signalas, kad metas kreiptis pagalbos į veterinarą?
Pirmiausia ką galite padaryti, tai esamą maistą pakeisti lengvai virškinamu: išvirkite vištienos arba baltos žuvies. Būtinai paskatinkite katę lakti vandenį, kitaip ji gali labai nusilpti. Galite iš karto duoti probiotikus, kurie teigiamai veikia žarnyną ir katės virškinimo sistemą. Pasitarę su veterinarijos gydytoju galite katei sušerti vaistų nuo viduriavimo ir toliau stebėti jos elgesį.
Nors kiekvienas pokytis neramina šeimininkus, katės viduriavimas ne visuomet reiškia rimtą ligą ar kitą sveikatos sutrikimą.
Katės viduriavimas niekuomet nėra normalu ar įprasta. Jis signalizuoja sveikatos sutrikimą, kuris gali būti tiek nekenksmingas, tiek mirtinas. Jei viduriavimas nepraeina savaime per 24 valandas, kuo skubiau kreipkitės į veterinarijos kliniką, nes skysčių netekimas gali lemti dehidrataciją, kuri katėms ir kitiems gyvūnams yra mirtina.
Sveikas gyvūnas turėtų tuštintis kartą-du per parą tvirtos konsistencijos išmatomis. Jei staiga pasikeitė jų konsistencija, ji tapo tiršta, gleivėta, vandeninga, tai ženklas, kad katinui atsirado sveikatos sutrikimų.
Katinas viduriuoja dėl įvairių priežasčių, tačiau reikia įsidėmėti, kad tai nėra liga, o greičiau simptomas, todėl gydant mylimą gyvūną reikia rasti priežastį ir ją pašalinti. Žinoma, pirmiausia viduriavimą reikia sustabdyti, nes jis gali sukelti gyvybei pavojingą dehidrataciją.
Trumpalaikis viduriavimas trunka iki paros, jei katė viduriuoja ilgiau, toks viduriavimas jau yra sunkesnės formos, lėtinis, todėl turi būti gydomas su veterinaro priežiūra.
Katė viduriuoja su krauju? Tai gali nutikti dėl daugybės priežasčių: uždegiminės žarnyno ligos, maisto netoleravimo, parazitų, bakterinės infekcijos, svetimkūnių, toksinų ar net vėžio. Kraujas išmatose taip pat gali indikuoti vidinį kraujavimą. Pastebėjus kraują kreipkitės į veterinarijos gydytoją.
Kitos kačių viduriavimo priežastys gali būti šios:
Kaip matote, priežasčių tikrai daug, todėl nereikėtų į viduriuojančią katę žvelgti pro pirštus.
Pirmiausia veterinarijos gydytojas apžiūri augintinę, jei reikia, atlieka kraujo tyrimą, išmatų tyrimą ir tuomet sprendžia dėl tolimesnio gydymo. Jei katino būklė sunkesnė, gali būti atliekamas ultragarsinis tyrimas.
Po išsamios apžiūros katei gali būti skiriami antibiotikai, sudėliotas naujas mitybos planas, parekomenduota ją nukirminti, o rimtais atvejais prireikia net ir chirurginės intervencijos.
Jei katinas labai išsekęs, netekęs daug skysčių, bus leidžiama lašelinė su reikiamomis maistinėmis medžiagomis, kuri padės gyvūnui greičiau atsistatyti.
Po šio sutrikimo patartina savaitę ar dvi katei duoti probiotikų, nes jie atstato žarnyno mikroflorą, palaiko sveiką virškinimo sistemą ir net stiprina imunitetą. Šių papildų galite įsigyti veterinarijos vaistinėse.
Tinkamai rūpinkitės savo augintine: laiku skiepykite, kas ketvirtį sušerkite tabletę nuo kirminų, maitinkite ją tik specialiai katėms skirtu maistu, neduokite pieno produktų, nepaisant to, kad kai kurios katės juos dievina.
Išlikite sąmoningi, o iškilus klausimams konsultuokitės su veterinarijos gydytoju, kuris padės parinkti tinkamiausią maistą jūsų katei, parekomenduos papildus.