Ultragarso tyrimai triušiams

Triušiams, kaip ir kitiems gyvūnams, būdingi vidaus organų pakitimai. Vieni jų nėra pavojingi ir problemų nesukelia, o kiti, gali pranešti apie didesnes problemas ir negydant peraugti į stiprų negalavimą ar net gyvūno mirtį. Pastebėjus pirmuosius negalavimo požymius patariama kreiptis į veterinarijos kliniką, kur specialistai naudodami diagnostinę įrangą ir paėmę kraujo mėginį gali gana tiksliai konstatuoti susirgimą ir paskirti gydymą. Ultragarso tyrimai yra gana dažnas diagnozavimo įrankis, nes atliekamas greitai ir yra sąlyginai pigus, bei gali tiksliai parodyti informaciją, kurios plika akimi pamatyti neįmanoma.

Virškinamojo trakto tyrimas

Virškinimo organų sveikatai daugiausiai įtakos turi pašaras, kuriuo triušiai minta. Turi būti palaikomas pastovus mitybos rėžimas, triušiai šeriami įvairiu ir subalansuotu pašaru. Netgi šviežiai nupjauta, šiek tiek šlapia žolė, gali sukelti žarnų uždegimą. Daugiausiai virškinamojo trakto susirgimų patiria neseniai nuo patelių atskirti jaunikliai. Triušiams tinka šiek tiek vytinta žolė, specialus pašaras. Taip pat nereikėtų greitai iš esmės pakeisti duodamo raciono, nes tai gali įtakoti stresą ir žarnyno ligas.

Ultragarso pagalba galima konstatuoti žarnų nepraeinamumą ir užpildymą maistu, taip pat organų dydžio pakitimus ir konstatuoti kitus sutrikimus. Įtarti virškinimo sutrikimus galima tuomet, kai pakinta triušio ėdimo įpročiai, elgsena, jis pradeda dažniau tuštintis ir pakinta išskyrų konsistencija. Nors manoma, kad triušių auginimas yra labai paprastas, bet nuo šių sutrikimų neapsaugotas nei vienas gyvūnas.