Ultragarso tyrimai šeškams

Šeškams būdingi susirgimai gali būti diagnozuojami echoskopo pagalba. Ankstyvoje stadijoje, patirdamas negalavimus, gyvūnas gali to neparodyti, todėl problema aptinkama ligai pažengus. Kuo anksčiau nustatoma liga ir pradedamas taikyti gydymas, tuo didesnė tikimybė, kad pavyks pasveikti ir bus padaryta minimali žala organizmui. Ultragarso tyrimas yra vienas iš būdų nustatyti vidinių organų patologijas šeškams ir kitiems nedideliems gyvūnams.

Šeškų insulinomos diagnozavimas

Šeškų insulinoma – vėžinis kasos susirgimas. Pasireiškus šiam sutrikimui, gaminamas didesnis kiekis insulino, nei įprastai. Tai paveikia gliukozės kiekį kraujyje, jis mažėja ir atsiranda hipoglikemija. Ligai būdingi bendri blogos savijautos simptomai, gyvūnas tampa silpnesnis, pakinta eisena, suprastėja apetitas, gali pasireikšti galūnių paralyžius. Echoskopu galima pastebėti kasos audinių pakitimus, bet galutinei diagnozei reikalingi ir kiti tyrimai.

Akmenligės tyrimas

Šis sutrikimas būdingas ir kitiems gyvūnams. Didžiausią įtaką turi šeškų ėdamas maistas. Gyvūnams, gaunantiems daug augalinės kilmės baltymų, liga pasireiškia dažniau. Pastebima, kad vaikingos patelės taip pat dažniau serga. Išoriškai akmenligę galima įtarti, kuomet šeškai bando pasišlapinti, bet nepavyksta arba pilvo sritis pasidaro prisipildžiusi, jautri lietimui. Ultragarsu tiriama šlaplė ir matomi oksalatai.

Blužnies padidėjimas

Labai dažnai šis pakitimas diagnozuojamas būtent šeškams. Kartais blužnies padidėjimas kitų problemų nesukelia. Kitais atvejais, blužnies padidėjimas, praneša apie širdies ligas, neoplaziją ar kitus sutrikimus. Echoskopo pagalba galima gana tiksliai įvertinti blužnies dydį ir palyginti su standartiniu dydžiu.