Ultragarso tyrimai katėms

Katės, kaip ir kiti augintiniai, susiduria su sveikatos problemomis. Dalis jų būna akivaizdūs ir dėl gydymo strategijos klausimų nekyla. Kiti sveikatos sutrikimai pasireiškia neaiškiais simptomais ir norint išsiaiškinti tikrąjį sutrikimą bei paskirti gydymą, reikalingi išsamūs tyrimai. Diagnostinis ultragarso tyrimas naudojamas kačių ginekologijoje, akušerijoje, pediatrijoje. Echoskopas padeda sekti vaikingumą, katės organų pakitimus.

Ultragarso atlikimo būdai

Priklausomai nuo ištirti norimos srities, echoskopo daviklis gali būti dedamas ant odos, prieš tai paruošus tiriamąją vietą ir nuskutus kailį. Kai kurie tyrimai atliekami per kūno angas. Tiriamas gyvūnas turėtų būti bent 2 valandas nesišlapinęs, taip sukaupiamas skystis pūslėje ir lengviau pastebimi pakitimai. Echoskopo pagalba diagnozuojamas žarnų nepraeinamumas, kepenų, inkstų, forma, kraujotakos pokyčiai.

Vaikingų kačių stebėjimas

Echoskopu galima nustatyti katės nėštumą tuo metu, kai išorinių pokyčių dar nematyti. Tyrimas atliekamas paguldžius katę ant kairiojo šono, tik kai kuriais atvejais prireikia katę laikyti rankose. Jei gyvūno kailis trumpas, jo kirpti nebūtina. Tepamas specialus gelis, kad būtų sukurta drėgna terpė tarp pilvo odos ir ultragarso daviklio. Ankstyvoje nėštumo stadijoje galima įvertinti embrionų išsivystymo būklę ir numatyti nėštumo eigą. Praėjus vos 10 dienų po kergimo, echoskopo pagalba, jau matomi embrionai. Matuojant vaisiaus ilgį ir kaukolės matmenis, įmanoma gana tiksliai nustatyti kačiukų atsivedimo laiką ir skaičių. Tyrimo tikslumas priklauso nuo to, kiek laiko praėjo nuo apvaisinimo ir kaip išsivystęs vaisius stebėjimo metu.

Piometros diagnozavimas

Piometra – ne tik katėms būdingas susirgimas, kurio metu pastebimas katės gimdos sienelės uždegimas ir pūlių kaupimasis. Tiriant gimdą kreipiamas dėmesys į tris jos sudedamąsias dalis: kaklelį, kūną ir du ragus. Geriausias atvaizdavimas pasiekiamas tuo metu, kai pūslė yra pripildyta. Išsiplėtę gimdos ragai gali rodyti piometros buvimą. Jei piometra yra atvira, galima pastebėti laukan tekančias išskyras. Dažnai išoriškai sunku nustatyti, nes piometros keliami simptomai yra panašūs į kitų ligų, todėl ultragarso tyrimas padeda patvirtinti arba atmesti šios ligos buvimą.