Ultragarso tyrimai gyvūnams

Echoskopija yra visiškai nekenksmingas, neinvazinis ir greitai atliekamas, sąlyginai pigus radiologinis tyrimas. Jis plačiai naudojamas medicinoje ir veterinarijoje. Echoskopo pagalba veterinarai gali diagnozuoti pakitimus organizme ir diagnozuoti ligas. Šis radiologinis tyrimas pateikia vaizdą realiu laiku ekrane. Echoskopu dažniausiai tiriami minkštieji audiniai: pilvo organai, reprodukcinė ir šlapimo sistema, skydliaukė, nustatomas patelių vaikingumas.

Echoskopija, rentgenas, kompiuterinė tomografija ir kiti radiologiniai tyrimai atliekami naudojant skirtingas technologijas, todėl skiriasi jų atlikimo būdas ir vaizdų detalumas. Negalima išskirti kurio nors vieno tyrimo ir teigti, jog jis yra pranašesnis už kitą. Dėl skirtingos tyrimų specifikos, vieni tyrimai geriau atvaizduoja minkštuosius audinius ir jų pakitimus, kitais tiriami kaulai ir kietieji audiniai. Kiekvienas tyrimo būdas yra nepakeičiamas savo taikymo srityje, o tyrimų visuma leidžia diagnozuoti skirtingas patologijas skirtingose organizmo vietose.

Ką reikia žinoti prieš atliekant ultragarso tyrimą ?

Prieš tyrimą bent 6 valandas gyvūnėlis turėtų nieko neėsti, bet vandens apriboti nereikia. Geriausia, kad gyvūnas 2 valandas iki tyrimo būtų nesišlapinęs. Šlapimo pūslėje esant skysčių, galima tiksliau konstatuoti pūslės ir aplinkinių organų būklę ir pakitimus.

Ultragarso tyrimui nereikalinga anestezija, o po tyrimo gyvūnui nereikia atsigauti, nes visos procedūros metu jis būna pilnai sąmoningas. Gali prireikti tiriamojoje srityje nuskusti augintinio kailiuką. Visa tai atliekame klinikoje, bet jei manote, kad gyvūnas dėl to gali patirti stresą – galite tai atlikti namuose.

Ultragarso tyrimo technologija

Echoskopo technologija paremta ultragarso sklidimu audiniais. Echoskopą sudaro daviklis ir ekranas, kuriame atvaizduojamas vaizdas. Echoskopo daviklis nukreipiamas į tiriamąją sritį ir realiu laiku siunčia garsines bangas, kurios sklinda skirtingai per skirtingus audinius. Toks tyrimo metodas visiškai nekenkia nei tiriančiam organizmui, nei esantiems šalia. Ultragarso bangos geriausiai sklinda skysčiais, o savo kelyje sutikus kitus audinius garso banga lūžta ir atsispindi skirtingai, taip sukuriamas vaizdas. Šis tyrimo metodas nėra geresnis ar blogesnis už kitus, tiesiog turi savo panaudojimo sritį ir joje yra nepakeičiamas. Dažniausiai echoskopu diagnozuojamos pilvo srities patologijos ir kitų vidaus organų pakitimai.