Triušių kastracija

Kastracija yra chirurginė procedūra, atliekama tiek triušių patelėms, tiek patinėliams. Jos metu pašalinami visi vaisingumo organai, todėl abi lytys po procedūros nebegali daugintis ir nebeturi lytinio potraukio.

Kastracija yra saugiausias kelias apsaugoti savo augintinius nuo ligų, susijusių su lytiniais organais. Be to, jei auginate du ar daugiau triušių, galėsite būti tikri, kad jie nesusilauks palikuonių. Triušiai lytiškai subręsta labai anksti, yra vaisingi visč savo gyvenimą ir gali vesti vadą po vados, todėl jei neplanuojate užsiimti jų veisimu, dėl savo ramybės verčiau iškastruokite gyvūnėlį.

Kodėl verta kastruoti triušį?

Kastruotas patinas tampa žymiai ramesnis, meilesnis, nebekovoja už savo teritoriją ir jos nebežymi, pailgėja jų gyvenimo trukmė, o patelėms ženkliai sumažėja lytinių organų vėžio rizika.

Kastruotas gyvūnas nebeturi agresijos, retai kandžiojasi arba to nedaro iš viso, dėl to šeimininkai, turintys mažų vaikų, gali jaustis saugiau. Kastruoti triušiai taip pat mažiau linkę niokoti savo akiratyje pasitaikančius daiktus: laidus, tapetus, kilimus, sofas ir panašiai.

Dažniausiai netinkamą augintinio elgesį išprovokuoja hormonų pokyčiai (ypatingai pavasarį, kai prasideda rujos laikotarpis), tad iškastravę triušį pamatysite, kad šiek tiek pasikeitė jo charakteris, jis tapo prieraišesnis.

Kaip pasiruošti triušio kastracijai?

Skirtingai nei su šunimis ar katėmis, triušiams negalima badauti, todėl ir prieš kastraciją palikite jam pakankamai maisto. Prieš kastracija veterinarijos gydytojas apžiūrės jūsų gyvūną, įsitikins, kad jis sveikas, dėl ramybės galima prašyti atlikti kraujo tyrimą, nes narkozė yra didelis iššūkis tokio mažo gyvūnėlio organizmui.

Operacijos metu atliekamas labai mažas pjūvis, toje vietoje nuskutamas kailiukas, o paskui pjūvio vieta užsiuvama tirpiais siūlais, kurie ištirps per maždaug savaitę po operacijos.

Ar triušiui kastracija yra pavojinga?

Ne, kastracija gyvūnui yra nepavojinga, su sąlyga kad procedūros metu jis yra visiškai sveikas. Vis dėlto, dėl savo specifikos ši procedūra triušiui reikalauja tam tikrų žinių, todėl prieš pasirinkdami veterinarijos kliniką pasidomėkite, ar veterinarijos gydytojas turi patirties būtent su šiais mažais gyvūnėliais.

Triušis po kastracijos atsigauna gana greitai, jį pasiimti galima tą pačią dieną, vos jis pabunda po narkozės.

Kada reikia kastruoti triušį?

Idealiu atveju triušį reikia kastruoti iki pirmosios rujos, tai yra 4-6 jų gyvenimo mėnesį. Žinoma, procedūrą galima atlikti ir vėliau, tačiau ji galimai turės daugiau komplikacijų. Be to, kuo gyvūnas jaunesnis, tuo lengviau perneša narkozę ir operaciją bei laikotarpį po to.

Po operacijos pasistenkite užtikrinti savo triušiui ramybę: jis yra bailus gyvūnas, o kurį laiką po procedūros gali būti jautresnis nei įprastai. Palikite jį tylioje, ramioje aplinkoje, kur jis turėtų pakankamai vietos. Kastracijos metu žaizdai užsiūti naudojami tirpūs siūlai, kurie ištirps per maždaug savaitę, todėl nereikės rūpintis siūlų pašalinimu.