Šunų stomatologas

Norint išsaugoti sveikus šuns dantis, reikalinga reguliari jų priežiūra. Priežiūra gali būti įvairi, dažniausiai taikomi greiti ir nesudėtingi dantų valymo būdai. Dantys valomi ėdant kietus pašarus ar specialius skanėstus, turinčius dantų valymo savybių. Vis populiarėja būdas, kuomet dantys valomi specialia, šunims skirta, dantų pasta. Įdomu tai, kad ši pasta nėra šaldanti, o pastos skonis primena mėsą ar kitą šunų mėgstamą maistą, todėl procedūra nėra sudėtinga. Šunų stomatologas gali įvertinti dantų būklę, patarti, kaip prižiūrėti augintinio dantis savarankiškai, o prireikus – taikyti gydymą.

Šunų dantys savo sandara ir struktūra yra gana panašūs į žmonių. Daugelis šunų stomatologijos gydymo būdų yra tokie patys ir naudojama identiška technika. Turime galimybę per daugelį metų sukauptas žinias ir praktiką, taikytą žmogaus dantų gydymui, pritaikyti šunų gydymui ir taip pagerinti augintinių auginimo kokybę.

Šunys ne visuomet noriai leidžiasi rodyti savo dantis, o juos tvarkyti, kai kuriais atvejais, gali būti pavojinga. Dėl šios priežasties, šunų dantų gydymas, neapsieina be anestezijos. Dantų apnašų valymas, dantų traukimas ir daugelis kitų veiksmų atliekama dalinėje ar pilnoje nejautroje, o po didesnių procedūrų būtina pasirūpinti gijimu, kurio metu reikia dezinfekuoti paveiktus audinius ir duoti atitinkamą pašarą. Po kiekvienos procedūros veterinarijos stomatologas perspės apie ribojimus ir būtiną taikyti priežiūrą.

Jei šuns burnos ertmės higiena nesirūpinama ilgą laiką ir atsiranda sveikatos problemų, šunų stomatologas identifikuoja sutrikimą ir parenka efektyviausią gydymo metodą pagal esamą situaciją. Egzistuoja nemažai uždegiminių ligų, kurių simptomai iš pažiūros atrodo labai panašūs, todėl reikalinga profesionalo konsultacija, kuris geba tiksliai identifikuoti problemą, jos priežastį ir pasirūpinti, kad šuniukas kuo greičiau vėl gyventų pilnavertį gyvenimą.

Šunų stomatologas atlieka profilaktinį apnašų bei dantų akmenų valymą. Ne visi žino, bet dantų akmenys ne tik negražiai atrodo, jie tai pat skatina uždegiminius procesus, kurie sukelia kitas burnos ertmės ligas, dantenų kraujavimą, net kitų organų disfunkciją. Tikslų priežiūros planą bei konkrečius patarimus galite gauti Vilniuje ar Balsiuose esančiose „Vetpulsas“ veterinarijos gydyklose.