Šuns dantų traukimas

Atsiradus dantų problemoms, kartais, vienintelis ir geriausias pasirinkimas yra danties pašalinimas. Prieš kiekvieną tokią procedūrą įvertinamas dantis, jo pažeidimo lygis ir nusprendžiama, ar dantų traukimas yra geriausia išeitis. Pašalinus pažeistą dantį, išsaugoma gera bendra burnos ertmės sveikata.

Kokie dantys dažniausiai traukiami ?

Dantys su trauminiais pažeidimais. Kuomet nuo smūgio ar kito mechaninio poveikio nuskilo dalis danties ir likusi dalis tampa skausminga, turinti aštrias briaunas, pavojinga pačiam šuniui ir aplinkiniams. Įvertinus pažeidimo lygį ir kitus galimus sprendimo būdus ir nusprendus, kad tikslinga dantį pašalinti, atliekama ši procedūra.

Danties šaknies uždegimas. Šis reiškinys neatsiranda be priežasties. Jį gali sukelti mechaninis danties pažeidimas, kiti uždegimai. Jei dantis tampa skausmingas, nustatomas uždegimas, vienas iš gydymo būdų gali būti danties ištraukimas.

Danties pūliniai, abscesai. Laiku nepastebėjus uždegiminių procesų, pažeidžiama didesnė dalis minkštųjų audinių aplink dantį ir uždegimas gali išplisti į pulpą, danties vidų. Iš vidaus paveikto danties nepavykus išsaugoti, priimamas sprendimas jį pašalinti. Tokiu atveju atsikratoma uždegimo šaltinio ir toliau gydoma burnos ertmė, kol nelieka uždegimo ir sugyja danties vieta.

Pieninių dantų traukimas. Įvairios šunų veislės yra labai skirtingo dydžio, todėl ir dantys bei jų išsidėstymas yra labai individualus. Mažų veislių šuniukams dažnai pasireiškia problema, pieniniai dantys užsilieka ir taip trukdo išdygti naujiems, nuolatiniams dantims. Ši patologija dažniausiai pasireiškia iltiniams dantims ir yra genetinės kilmės.

Dantų traukimo procedūra

Prieš atliekant detalią apžiūrą bei gydymą, naudojama bendra anestezija. Žandikaulio padėtis įprastai fiksuojama žiodikliu. Tuomet patogu pašalinti maisto likučius, dezinfekuoti paviršius. Jei dantis kliba ir stipriai nesilaiko, jį galima pašalinti žnyplių pagalba be atskiro pasiruošimo. Jei dantis nejuda, visų pirma, atskiriamos dantenos ir elevatoriaus pagalba įveikiamas alveolės raištis, dantis atpalaiduojamas. Priklausomai nuo danties šaknų skaičiaus, taikomi judesiai ir tolimesnė danties traukimo technika.

Priežiūra po dantų traukimo

Danties vieta dezinfekuojama vandenilio peroksido tirpalu ir stabdomas kraujavimas. Jei žaizda didelė, gali būti uždėti siūlai. Įprastai pakanka dvi valandas šuns nešerti, kad susidarytų natūralus trombas. Vėliau, kurį laiką, rekomenduojama vengti kietų pašarų, kurie galėtų pažeisti ne visiškai užgijusią vietą.