Skiepai nuo pasiutligės šunims

Pasiutligė – visiems žinoma augintinių liga, paveikianti centrinę nervų sistemą ir pavojinga žmonėms bei gyvūnams. Dažniausiai ši liga perduodama užsikrėtusiam gyvūnui įkandus, rečiau per gleivinę. Šią ligą sukelia rabdovirusas. Liga paplitusi visame pasaulyje, ja serga naminiai bei laukiniai gyvūnai, tame tarpe ir šunys. Dažniausiai žmonės užsikrečia pasiutlige būtent nuo šunų. Visa laimė, kad liga yra kontroliuojama ir tam naudojami efektyvūs skiepai.

Kodėl skiepyti nuo pasiutligės reikia nedelsiant ?

Pirmosios vakcinacijos metu, kuri atliekama, kai šuniukas sulaukia 6 – 8 savaičių, nuo pasiutligės neskiepijama. Skiepai nuo pasiutligės šunims pirmą kartą suleidžiami, kai jiems sueina 12 savaičių. Vėliau skiepijama kas metus, kad organizmas nepamirštų, jog virusas egzistuoja ir imuninė reakcija į virusą būtų palaikoma.

Negalima delsti ir praleisti skiepų, nes ši liga stipriai paveikia nervų sistemą ir susirgus vienam gyvūnui, gali būti perduodama gyvūnams ar žmonėms. Galime pasidžiaugti, kad žmonių užsikrėtimas šia liga yra labai retas reiškinys. Vakcinacija yra pats veiksmingiausias būdas suvaldyti tokias infekcines ligas, kaip pasiutligė.

Vakcinos sudėtyje yra antigeno, kuris patekęs į organizmą, aktyvina jo gebėjimą gintis ir tokiu būdu drastiškai sumažina galimo užsikrėtimo padarinius. „Vetpulsas“ veterinarijos klinikoje Vilniuje skiepijami šunys gauna visą rinkinį vakcinų, taip pat, apsaugančią nuo pasiutligės. Vakcinos kaina yra nedidelė, palyginus su žala, kurios padeda išvengti. Vakcinos sukurtos padėti sukurti natūralią organizmo reakciją ir atpažinti ligos sukėlėją, jei jis atsirastų.

Pasiutligės atvejai

Skiepai nuo pasiutligės buvo išrasti dar XIX amžiuje. Vakcinacija ženkliai sumažino užsikrėtimų skaičių tarp gyvūnų ir žmonių, bet liga vis dar registruojama įvairiose pasaulio vietose. Daugiausiai atvejų atsiranda tarp laukinių gyvūnų ir vietovėse, kur benamiai gyvūnai gyvena nekontroliuojami. Dėl šių priežasčių negalima pamiršti apie viruso egzistavimą ir ignoruoti faktą, kad yra galimybė užsikrėsti. Lietuvoje situacija stabili ir tik retkarčiais sužinoma apie vienetinius atvejus, kuriuos, dažniausiai, sukelia laukiniai žvėrys. Pasiutligės simptomai yra akivaizdūs ir ši liga iš esmės pakeičia gyvūno elgseną, todėl lengva šią ligą įtarti bei nustatyti.