Rentgenografinis tyrimas yra vienas pirmųjų radiologinių tyrimų, pradėtų taikyti žmonėms ir gyvūnams. Nors laikui bėgant atsirado naujų, technologiškai tobulesnių ir kitomis technologijomis paremtų tyrimų, rentgeno aktualumas išlieka iki šių dienų. Kai kuriais atvejais tai yra paprasčiausiai ir tiksliausiai informaciją perteikiantis tyrimas. Tyrimo metu išskiriama nedidelė radiacinės apšvitos dozė, bet šiuolaikiniai įrenginiai yra kontroliuojami ir visiškai saugūs. Apšvitos dozė yra artima tai, kurią ir kasdien gauname iš aplinkoje esančių prietaisų bei kosminės spinduliuotės. Todėl tyrimo žala yra nepalyginamai mažesnė už naudą, kurią suteikia.
Visiems žinomi ir kiti radiologiniai tyrimai. Kompiuterinė tomografija ar echoskopija taip pat naudojama veterinarijoje, bet kaulų, kietųjų audinių pakitimus, svetimkūnių poziciją organizme ir panašias patologijas geriausiai nustato būtent rentgenas. Visa gama skirtingų radiologinių tyrimų sudaro sąlygas ištirti visas žinomas patologijas, o rentgenas yra vienas iš nepakeičiamų būdų nustatyti problemą. Tikslus problemos diagnozavimas yra pirmasis žingsnis jos sprendimo link.
Geriausia, jei gyvūnas 6 valandas iki tyrimo nebūtų šeriamas. Šis reikalavimas gali kisti, jei tiriama galūnė ar kitas organas, kuriam šėrimas neturi įtakos. Tikslius nurodymus suteiks tyrimą atliekantis veterinarijos gydytojas.
Tyrimas atliekamas labai greitai, galima sakyti, akimirksniu. Daugiau užtrunka pasiruošimas tyrimui. Gyvūnas turi būti tinkamas pozicionuojamas, kad rentgeno aparatas būtų nukreiptas reikiama kryptimi. Tyrimui reikalingą gyvūno poziciją būtina išlaikyti viso tyrimo metu. Veterinarijos gydytojas pasirūpins, kad gyvūnas nejudėtų. Tai atliekama atsižvelgiant į gyvūno baimes, klusnumą, tiriamą sritį ir taikoma individualiai. Jei įtariamas kaulo lūžis ar svetimkūnis, kuris stipriai dirgina gyvūną. Gali prireikti prieš tyrimą gyvūną nuraminti medikamentais. Taip sumažinamas patiriamas stresas ir trauminis skausmas, bei padedama tinkamai gauti vaizdus.
Rentgeno aparatas iš vienos tiriamo audinio pusės spinduliuoja rentgeno spindulius, kurie yra sukuriami pagreitinus elektronus. Šie spinduliai skirtingai skverbiasi per skirtingas medžiagas, todėl, kitoje pusėje tiriamojo kūno atsiradę spinduliai tiksliai atkartoja vidaus vaizdą. Spinduliai atvaizduoja esamą situaciją ant specialios puslaidininkių plokštelės. Technologija yra žinoma jau ilgą laiką, bet vaizdų detalumu, kai kuriais atvejais, lenkia net naujausius tyrimus.