Rentgeno nuotrauka šunims

Kuomet yra įtariamas šuns kaulų ar kitų kietųjų audinių pažeidimas, diagnozuoti ir nustatyti tikslią vietą bei paskirti atitinkamą gydymą padeda rentgenografinis tyrimas. Šis tyrimas taip pat labai aiškiai parodo svetimkūnių poziciją organizme, žarnyno nepraeinamumo vietą ir galimą priežastį. Pirmasis šuns gydymo žingsnis yra tiksliai nustatyti problemos rimtumą ir lokaciją, o tuomet galima imtis kitų veiksmų, kad augintinis ir vėl būtų sveikas.

Šuns klubo sąnario rentgenografinis tyrimas

Klubo sąnario displazija ir kiti šlaunikaulio bei aplink esančių kietųjų audinių pakitimai sėkmingai diagnozuojami rentgeno pagalba. Aseptinė šlaunikaulio galvutės nekrozė būdinga daugeliui veislių šunų. Rentgeno pagalba nustatomi ir mechaniniai kaulų pažeidimai. Ne visuomet pasikeičia šuns eisena, kartais kaulų pakitimus galima įtarti tiesiog šuniui pradėjus kitaip judėti ir elgtis, vengiant kai kurių judesių.

Svetimkūnių aptikimas

Šunys dažnai kramto ir nasruose nešiojasi įvairius daiktus, ne tik maisto produktus. Jei šuo prarijo svetimkūnį, iš karto panikuoti nebūtina. Jei viskas gerai, svetimkūnis keliaus žarnynu ir po kurio laiko turėtų būti pašalintas kartu su išmatomis. Jei svetimkūnis turi aštrių briaunų arba šuns graužimas sukūrė aštrius paviršius, atsiranda tikimybė, kad toks daiktas įsirėš ir užstrigs virškinimo sistemoje. Įstrigęs svetimkūnis gali pridaryti žalos, nes pažeisti vidaus audiniai gali supūliuoti ir atsirasti infekcija. Tokiu atveju reikia nustatyti tikslią svetimkūnio buvimo vietą ir jį pašalinti. Rentgeno pagalba nustatoma svetimkūnio forma ir pozicija organizme, tuomet lengviau suplanuoti pašalinimo veiksmus.

Šlapimo takų akmenys

Urolitai arba šlapimo takų akmenys aptinkami visoje šlapimo takų sistemoje, tačiau kaupiasi šlapimo pūslėje. Kai kurie akmenys natūraliai ištirpsta ir apie jų atsiradimą neįtariama. Akmenys taip pat gali atsirasti inkstuose. Kai išryškėja klinikiniai simptomai, šuo pradeda sunkiai šlapintis ir šis procesas tampa skausmingu, echoskopo pagalba ištiriami minėti organai ir nustatoma akmenų vieta, jų skaičius bei preliminarūs matmenys. Dažniausiai prireikia chirurginio gydymo kad akmenys būtų pašalinti iš organizmo. Šis negalavimas pasireiškia daugelio veislių šunims, bet labiau būdingas mažoms veislėms.