Rentgeno nuotrauka šeškams

Šeško organizmas, kaip ir kitų žinduolių, sudarytas iš griaučių ir raumenų bei daug kitų audinių. Deja, bet įvairūs susirgimai būdingi ir šeškams. Gyvūno gerovei užtikrinti atliekamos gydymo procedūros, bet visų pirma reikia tiksliai nustatyti susirgimo priežastį ir pažeidimo lygį. Rentgenologiniai tyrimai plačiausiai naudojami kietų audinių pakitimų nustatyme, bet tai ne vienintelė šios tyrimų metodikos sritis. Rentgenas gali parodyti pokyčius šeško širdyje, plaučiuose, susidarius ar patekus svetimkūniams.

Šeškų kardiomiopatija

Tai sutrikimas, kurio metu plonėja širdies raumuo, bet padidėja skilvelių tūris. Ilgainiui sutrinka širdies funkcija ir konstatuojamas širdies nepakankamumas. Širdies ritmo pakitimai gali būti diagnozuojami auskulavimo būdu, bet ligai patvirtinti naudojami rentgenografiniai tyrimai ar echoskopija. Rentgeno nuotraukoje galima aiškiai pastebėti padidėjusią širdį ar plaučių edemą.

Šeškų blužnies padidėjimas

Splenomegalija yra itin būtent šeškams būdingas sutrikimas. Saikingas padidėjimas gali nesukelti problemų, tokiu atveju gydymas netaikomas. Jei atsiranda su blužnies padidėjimu susijusių kitų pakitimų, navikų, pakitę blužnies kraštai, matomi mazgeliai, būtina taikyti gydymą.

Šlapimo takų akmenligė

Šeškams pasireiškia akmenligė, o ją įtakoja tam tikras maisto racionas. Augalinės kilmės baltymai skatina akmenų atsiradimą. Pastebėjus, kad šeškas stengiasi šlapintis, bet nepavyksta, įsitempęs pilvo plotas ir riboti judesiai, o šeškas yra baikštus ir nerimastingas, galima įtarti šią ligą. Rentgeno pagalba labai greitai patvirtinama arba atmetama šios ligos versija.