Rentgeno nuotrauka katėms

Rentgeno pagalba galima geriausiai iš visų radiologinių tyrimų nustatyti kietųjų audinių pakitimus ir organizme susidariusius ar į organizmą patekusius svetimkūnius, tikslią jų vietą kitų organų atžvilgiu ir preliminarius matmenis bei formą. Tinkama diagnostika padeda suplanuoti chirurginį ar kito tipo gydymą katėms. Nors rentgeno technologija nėra naujiena ir ji taikoma jau daugelį metų, bet specifinėje panaudojimo srityje rentgenas yra pranašesnis už kitus radiologinius tyrimus. Be to šis tyrimas atliekamas labai greitai, o vaizdus galima analizuoti iš karto.

Svetimkūnių aptikimas

Į katės nasrus patenka įvairių daiktų, ne tik maisto. Kartais šiuos daiktus katės tyčia ar netyčia praryja, jie nukeliauja į virškinimo sistemą. Jei svetimkūnis neturi aštrių briaunų, yra aptakios formos, svetimkūnį pašalina pats organizmas ir dėl to baimintis nereikėtų. Jei į virškinimo sistemą patekęs daiktas, atplaiša ar kitas aštrus daiktas užstringa, tuomet sutrikdo virškinimo funkciją, gali pažeisti vidinius audinius ir sukelti infekciją. Svetimkūnio atsiradimą organizme galima įtarti, jei katė be priežasties vemia, atlieka pasikartojančius keistus judesius, nenoriai valgo ir tuštinasi. Rentgeno pagalba galima greitai ir neskausmingai patikrinti ar organizmo viduje neužsiliko svetimkūnių ir prireikus sudaryti gydymo planą. Dažniausiai svetimkūnis pašalinimas chirurginiu būdu.

Kaulų, sausgyslių ir sąnarių pakitimai

Šie pakitimai gali atsirasti dėl traumos, smūgio poveikio arba laikui bėgant susidaryti dėl vidinių priežasčių. Jei pakito katės eisena, ji pradėjo vengti tam tikrų judesių ir keistai elgtis, galima įtarti kaulų ar sąnarių patologijas. Kaulų lūžiai gali būti akivaizdūs ir jų lokacija aiški, tokiu atveju rentgeno tyrimas tik parodo, kurioje vietoje įvyko lūžis ir ar nėra laisvų kaulo atplaišų, kurios dirgintų aplinkinius audinius. Sąnarių ir sausgyslių pakitimai nėra tokie aiškūs žvelgiant į katės eiseną ar išsamiai ją apžiūrint. Šiuos pakitimus daug tiksliau nustato rentgenologinis tyrimas.

Šlapimo takų akmenligė

Ši liga būdinga ir katėms. Dažniausiai simptomai pasireiškia tik tuomet, kai akmenys jau būna pakankamai dideli, kad trikdytų šlapimo pratekėjimą. Rentgeno nuotrauka parodo tikslią akmenų vietą ir poziciją kitų organų atžvilgiu.