Gyvūnų ligos

Gyvūnų ligos dažnam šeimininkui sukelia daug nerimo, streso, baimės, o augintinį turintiems trumpą laiką ir daug nežinomybės. Kiekvienas katino, šuns, triušio ar kito naminio augintinio šeimininkas turi bent minimaliai žinoti, kokios yra gyvūnų užkrečiamos ligos, kokiais simptomais jos apie save praneša, kaip gyvūnų platinamos ligos yra perduodamos. Tai leis apsaugoti savo augintinį, mažinti susirgimų riziką bei laiku kreiptis į gydytoją.

Šiame kontekste tikslinga žinoti dažniausiai pasitaikančias gyvūnų ligas, jų požymius, diagnostiką bei gydymo galimybes, o svarbiausia – ką augintinio šeimininkas gali padaryti dėl to, kad tų ligų keturkojis išvengtų. Žinodami tokią informaciją šeimininkai dažnu atveju gali užbėgti ligai už akių ar bent jau inicijuoti jos diagnozavimą kuo ankstesniame lygmenyje, o tai tiesiogiai susiję su spartesniu sveikimo procesu bei kur kas geresniais gydymo rezultatais.

Gyvūnų ligos

Kokios infekcinės gyvūnų ligos dažniausios? Pavyzdžiui, kalbėdami apie kates galėtume išskirti kačių imunodeficito virusą, kačių leukemiją, kačių korona virusą, taip pat ir kačių marą bei kitas. O štai kalbėdami apie šunis taip pat turėtume paminėti šunų korona virusą, parvovirusą, šunų marą ir kitas ligas.

Kaip pasireiškia gyvūnų ligos? Nors kiekvienai iš jų yra būdingi ir specifiniai požymiai, visgi gyvūnų platinamos ligos turi pluoštą simptomų, būdingų daugeliui ligų. Tai gali būti didesnis ar nežymus karščiavimas, vėmimas, viduriavimas (neretai su krauju), bendras silpnumas, svorio kritimas, apetito stoka, mieguistumas, elgesio pokyčiai ir pan. Pastebėjus minėtus ar kitokius simptomus, nerimą keliantį gyvūno elgesį rekomenduojama skubiai kreiptis į veterinarijos kliniką. Nereikėtų remtis gydymo patarimais internete ar nuogirdomis. Svarbu žinoti, jog tikslią diagnozę pateiks tik Jūsų augintinį apžiūrėjęs specialistas, kuris, remdamasis diagnostika bei tyrimų rezultatais, pasiūlys ir geriausią gydymo planą Jūsų augintiniui.

Gyvūnų ligos