Kelionė su šunimi į užsienį

Šunų mylėtojai nenori skirtis su savo augintiniais net atostogų ar kitų kelionių metu, dėl visiškai suprantamų priežasčių. Kelionės ir su jomis susijusios procedūros tik dar labiau suartina šeimininką su savo keturkoju draugu. Keliauti kartu su šunimi yra visiškai normali praktika, o daugelyje šalių turizmas pritaikytas augintiniams. Kur kas smagiau iš kelionės parsivežti gerus įspūdžius, nuotraukas ir įsimintinas istorijas, kuriose dalyvauja ir mylimas šuniukas.

Bendri reikalavimai

Kaip ir kitiems augintiniams, Europos Sąjungoje, šunims, taikomi bendri reikalavimai:

1.       Šuo privalo turėti poodinį ženklinimą. Vyresni keturkojai gali turėti tatuiruotę, nes šis žymėjimo būdas buvo taikomas iki 2010 m. liepos 3 d. Poodinės mikroschemos turi būti nuskaitomos Europos reglamente nurodyta įranga, o jei turimos mikroschemos protokolas neatitinka, pats šeimininkas turi pasirūpinti reikiama nuskaitymo įranga.

2.       Vyresniems nei 12 savaičių šunims privaloma vakcinacija nuo pasiutligės. Ši liga yra paplitusi visame pasaulyje, todėl būtina užkirsti kelią bet kokiai galimai jos plitimo rizikai. Pirminis skiepas įsigalioja po 21 d. inkubacinio periodo, o kitiems, vėliau gautiems skiepams, šis laikotarpis netaikomas, jei skiepas buvo gautas reikiamu laiku. Ne iš Europos Sąjungos įvežamiems šunims dar reikalingas kraujo tyrimas, patvirtinantis vakcinaciją, bei taikomi kiti, papildomi, reikalavimai.

3.       Reikalingas ES pripažintas gyvūno pasas. Jei šuo yra gimęs trečiojoje šalyje, paso tinkamumas turi būti suderintas prieš patenkant į ES.

4.       Echinokokozės prevencija. Anglija, Airija, Malta ir Suomija turi papildomą reikalavimą. Visiems šunims, kertantiems minėtų valstybių sieną, turi būti atliktas gydymas nuo echinokokozės. Gydymą atlieka veterinarijos gydytojas iki sienos kirtimo likus nuo 1 iki 5 parų.

Kaip pasiruošti kelionei ?

Prieš kelionę pravartu sužinoti apie konkrečioje valstybėje keliamus reikalavimus atvykstantiems šunims. Europos Sąjungoje keliavimas tarp sienų šunims, kaip ir žmonėms, yra standartizuotas ir supaprastintas, bet už bendrijos ribų gali atsirasti papildomų reikalavimų. Pasidalinkite planais su savo šuns veterinaru ir praneškite, į kurias šalis ketinate vykti. Veterinarijos klinikoje yra galimybė patikrinti poodinio ženklinimo būklę, atnaujinti skiepus ir nustatyti bendrą augintinio pasirengimą kelionei. Tinkamas pasirengimas leis keliauti su augintiniu be nesklandumų.