Kelione su kate į užsienį

Įprastai, katės ne itin mėgsta keliones transporto priemonėmis. Geriausia katę kelionėms pratinti pamažu, nes itin greitas aplinkos pakeitimas, kelioninis krepšys ar transportavimo dėžutė ir transporto priemonė gali išprovokuoti didelį stresą ir nenatūralų katės elgesį. Yra kačių, kurios reguliariai keliauja lėktuvu ir kitu transportu kartu su šeimininkais, dėl nepastovios gyvenamosios vietos. Svarbiausia, kelionės sudėtingumą ir trukmę didinti palaipsniui, kad katė neišsigąstų ir šis procesas jai taptų įprastas.

Dokumentų ir veterinarijos reikalavimai

Europos Sąjungos viduje, kelionėms su kate, taikomi bendri reikalavimai. Katės turi turėti šiuos dalykus:

1.       Poodinį žymėjimą. Dauguma kačių šią mikroschemą gauna visai mažo amžiaus, pirminių apsilankymų veterinarijos klinikoje metu. Žymėjimas turi būti aktyvus ir aptinkamas specialiais įrenginiais.

2.       Vakciną nuo pasiutligės. Šia liga gali užsikrėsti dauguma žinduolių, taip pat ir katės. Keliavimo metu atsiranda ligos plitimo rizika, o skiepas šią riziką beveik visiškai pašalina. Būtinybė skiepui atsiranda nuo 12 savaičių amžiaus, o po pirmojo skiepo būtinai turi praeiti 3 savaičių inkubacinis laikotarpis.

3.       Augintinio pasą. Paso formatas turi būti patvirtintas Europos Sąjungoje. Tai aktualu ne ES gimusioms ir įvežtoms katėms. Pase nurodyta informacija apie gyvūno žymėjimą ir kita informacija, leidžianti katę identifikuoti.

Jei nesate tikri, ar šalyje, į kurią ruošiatės keliauti, nėra papildomų reikalavimų, informaciją galite patikrinti internete arba apsilankę veterinarijos klinikoje. Vizito metu veterinaras patikrins katės žymėjimą, dokumentus ir vakcinų galiojimo laiką ir atliks reikalingas procedūras sklandžiai kelionei.

Katės transportavimas traukiniu

Daugelyje šalių keliavimas traukiniu yra vienas patogiausių keliavimo būdų. Lietuvoje leidžiama socializuotas kates pasiimti su savimi į keleivių skyrių ir netgi nebūtina jas laikyti uždarytas, jei tai nekelia rizikos. Būtina pasidomėti, kokiomis sąlygomis gyvūnus traukiniais galima gabenti kitose šalyse, nes sąlygos gali stipriai skirtis.

Katės transportavimas lėktuvu

Prieš pirkdami bilietus, įsitikinkite, ar avialinijos suteikia galimybę kartu pasiimti augintinį. Kai kurios pigių skrydžių bendrovės šios paslaugos neteikia. Apsilankykite veterinarijos klinikoje kiek galima anksčiau. Jei paaiškėtų, kad reikalinga specifinė vakcina, ar kita procedūra, reikalingas laikas skiepo inkubaciniam laikotarpiui ar atsistatymui po procedūros. Standartiškai katės lėktuve skrenda specialioje patalpoje, šalia bagažo skyriaus, todėl katę reikia paruošti buvimui atskirai nuo šeimininko.