Keliavimas su gyvūnais

Keliauti yra smagu, o dalintis džiaugsmu su augintiniu – dar smagiau. Jei norite, kad kelionėje augintinis jaustųsi komfortiškai ir šeimininkams nekiltų keblumų, būtina atlikti namų darbus ir pasiruošti. Kelionėms su gyvūnais, šiuo metu, yra sudarytos visos sąlygos. Jau seniai yra galimybė augintinį pasiimti su savimi ne tik į nuosavą automobilį, bet ir į traukinį, vandens transportą ar keleivinį lėktuvą. Daugelis miestų ir lankytinų objektų prieinami lankytojams su augintiniais. Kad nekiltų nemalonių staigmenų, dėl tikslios informacijos apie gyvūnų politiką derėtų pasidomėti kelionės planavimo metu.

Gyvūno paruošimas: dokumentai ir veterinarija

Keliaujantiems Europoje, galioja bendros Europos Parlamento taisyklės. Tai supaprastina keliavimą bendrijos ribose. Būtini šie reikalavimai:

1.       Augintinis ženklintas poodine mikroschema. Mikroschemos yra įprastas gyvūnų ženklinimo būdas ir daugelis gyvūnų jas turi nuo pat mažens. Jomis žymimi ne tik šunys, katės, bet ir šeškai. Iki 2011m. liepos 3 dienos paženklinti gyvūnai, naudojant tatuiruotę, taip pat leidžiami.

2.       Augintinis vakcinuotas nuo pasiutligės. Šio fakto įrodymui reikalingas gyvūno skiepų pasas. Reikia nepamiršti, kad po pirmojo skiepo turi praeiti 21 dienos inkubacinis periodas, tik tada, laikoma, kad skiepas pradėjo veikti ir nėra rizikos užsikrėsti. Visi vėlesni skiepai nelaikomi pirminiais ir po jų galima keliauti iš karto. Šis reikalavimas netaikomas, jei gyvūnas yra jaunesnis, nei 12 savaičių.

3.       Turėti gyvūno augintinio pasą. Paso forma turi būti patvirtinta Europos Sąjungoje.

4.       Gydymas nuo echinokokozės. Šis reikalavimas keliamas išskirtinai tik šunims ir tik prieš atvykstant į Angliją, Airiją, Suomiją ir Maltą. Gydymas atliekamas labai paprastai: specialius vaistus suduoda veterinaras. Vaistai sušeriami iki kelionės likus ne daugiau nei 5 paroms, ir ne mažiau nei 1 parai iki įvažiavimo.

Yra taikomas ribojimas ir dėl pervežamų gyvūnų skaičiaus. Savininkas negali vienu metu vežtis daugiau nei 5 gyvūnų, vyresnių nei 6 mėnesių. Šis reikalavimas aktualus retais atvejais ir turi tam tikrų išimčių.

Geriausia prieš kelionę pasitikrinti informaciją apie konkrečioje šalyje taikomus reikalavimus ir informuoti veterinarijos gydytoją, kuris pasirūpins, kad kelionėje išvengtumėte netikėtumų.