Šunų dehelmintizacija (nukirminimas) leidžia apsisaugoti ar atsikratyti tokių parazitų kaip kaspinuočiai ar apvaliosios kirmėlės. Šie parazitai daro didelę įtaką augintinio sveikatai, o kartais tampa net ir mylimo gyvūno mirties priežastimi. Nukirminimas yra labai paprasta, visiškai šuniui nekenkianti procedūra, todėl šeimininkai į ją turėtų žiūrėti atsakingai. Tabletes nuo kirminų galią įsigyti veterinarijos klinikose arba gyvūnų priežiūros prekių parduotuvėse.
Šunys turi būti dehelmintizuojami visą savo gyvenimą nuo kūdikystės iki senatvės. Tabletę nuo kirminų reikėtų duoti maždaug kas tris mėnesius. Dėl tikslios dozės būtina pasitarti su veterinarijos gydytoju arba kitu specialistu.
Šie vaistai gali būti pastos, geriamosios suspensijos, lašiukų ar tablečių pavidalo. Mažiems šuniukams dažniausiai duodama pasta arba suspensija, o suaugusiems šunims – tabletės. Vaistas turi būti dozuojamas pagal šuns svorį, o dozė neviršijama.
Jeigu planuojama patelę kergti, reikia ją nukirminti likus dviems savaitėms iki kergimo.
Šunis saugu nukirminti jau nuo pirmojo gyvenimo mėnesio, o iki šešių mėnesių amžiaus šią procedūrą reikia kartoti kas mėnesį. Tai yra labai svarbu, kadangi parazitų lervos gali patekti į pastojusios patelės liaukas ir kartu su pienu būti perduodamos mažiems šuniukams. Taip pat reikia parinkti tinkamą vaistų dozę. Vaistai nuo kirminų šunims gali būti rekomenduojami veterinarijos gydytojo.
Dehelmintizacija prieš skiepus yra privaloma tiek šunims, tiek katėms. Šunų nukirminimas prieš skiepus būtinas dėl to, kad parazitai slopina gyvūno imunitetą, todėl vakcina gali tapti neveiksminga arba nepakankamai veiksminga, nesusidaryti imunitetas nuo galimų virusinių infekcijų. Tabletę nuo kirminų reikia duoti likus 10 dienų iki planuojamos vakcinacijos.
Liūdna, tačiau pastebėti, kad šuo turi parazitų pradžioje beveik neįmanoma, štai kodėl tokia svarbi yra profilaktika. Pirmieji simptomai pasimato tik tuomet, kai šuns organizmas jau yra smarkiai užkrėstas parazitais. Jei reguliariai neduodate savo gyvūnui vaistų nuo kirminų, didelis šansas, kad augintinis kirmėlių jau turi.
Parazitai gali tapti daugelio negalavimų priežastimi, o mažiems šuniukams ši būklė gali būti mirtina.
Jei pastebėjote, kad gyvūnui sumažėjo apetitas, ėmė kristi svoris, padažnėjo šuns kvėpavimas ar pradėjo kamuoti čiaudulys, gali būti, kad jo organizme apsigyveno parazitai. Šuo gali imti viduriuoti, vemti, atsirasti išskyrų iš nosies, akivaizdžiai suprastėti kailio būklė, o oda sudirgti. Taip pat galite pamatyti kirmėles išmatose.
Visais šiais atvejais būtina kreiptis į veterinarijos gydytoją, kuris, apžiūrėjęs gyvūną, paskirs jam tinkamą gydymą ir padės išvengti galimų nemalonių komplikacijų.
Svarbu prisiminti, kad dažniausiai parazitų lervos į šuns organizmą patenka per burną arba nosį: jis laižosi savo pėdutes po pasivaikščiojimo lauke, išėjęs į lauką viską uosto, o vedžiojamas valgo varles, sraiges ir panašiai.
Norint kaip įmanoma labiau apsaugoti savo augintinį, maitinkite jį specialiai šunims skirtu, termiškai apdorotu maistu bei neleiskite valgyti jam to, ką atranda ant žemės pasivaikščiojimų metu.
Svarbu nepamiršti ir profilaktikos: suaugusiam šuniui kas tris mėnesius suduoti vaistus nuo kirminų, o pastebėjus neįprastą, pakitusį elgesį nelaukti ir keliauti pas veterinarijos gydytoją, kuris padės nustatyti augintinio negalavimų priežastį.
Tiesa, reikia paminėti, kad gyvūnų savininkai, ypač kai namie yra vaikų ir senjorų, patys turėtų reguliariai vartoti tabletes nuo kirminų. Tikslios informacijos teiraukitės gydytojo arba vaistininko.