Kaip numalšinti katės morčių?

Jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių nusprendėte savo katės nesterilizuoti arba to padaryti nespėjote laiku, gali būti, kad teks susidurti su nelabai maloniu periodu – morčiumi. Kačių morčius tęsiasi maždaug apie 10 dienų, tačiau tai individualu ir kai kurioms augintinėms gali trukti net mėnesį laiko. Kaip žinoti, kad katė rujoja ir kaip numalšinti katės morčių?

Ženklai, kad katė rujoja

Ruja vargina tiek pačią katę, tiek šeimininkus. Morčiaus metu katės elgesys labai pakinta, be to, reikia augintinę saugoti nuo katinų. 

Pagrindiniai ženklai, kad katei prasidėjo ruja, yra šie:

  • Teritorijos žymėjimas namuose, dažnesnis, nei įprasta, šlapinimasis;
  • Garsus miaukimas, kuris gali tęstis net kelias dienas;
  • Voliojimasis, trynimasis į visus pasiekiamus daiktus;
  • Neįprastas meilumas;
  • Poravimosi pozos rodymas (priekinės letenos suriestos, o užpakalis pakeltas).

Ruja kates išvargina, ypač, kai katytė nebūna sterilizuojama apskritai. Tai silpnina organizmą, tokios katės gali būti imlesnės ligoms bei gyventi trumpiau. Gyvūnų veisimas yra atsakingas procesas ir jūs, kaip gyvūno savininkas, turite elgtis atsakingai: jei tik įmanoma, būtinai pasirūpinkite katės patelės sterilizacija.

5 patarimai, kaip numalšinti katės morčių

Jei matote, kad katė kankinasi arba tai kelia labai daug nepatogumų jums patiems, veterinarijos gydytojai gali pasiūlyti specialių farmakologinių preparatų, padedančių slopinti rują. Vis dėlto, šiais preparatais piktnaudžiauti nederėtų, nes ilgainiui jie turi nepageidaujamų padarinių katės sveikatai.

#1 Įsigykite šildyklę

Kai kurie kačių šeimininkai pastebi, kad šildyklė padeda rujojančioms katėms, jos būna ramesnės. Šildyklės būna pripildomos vandeniu arba tokios, kurias galima šildyti mikrobangų krosnelėje. Taip pat galima įsigyti šildomą elektrinę antklodę.

#2 Pamėginkite duoti katei katžolės

Nors įprastai katės labai skirtingai reaguoja į katžolę (vienas veikia raminančiai, o kitas visiškai priešingai, gali net iššaukti agresiją), galite pamėginti duoti rujojančiai katei pauostyti katžolės. Tai gali nuraminti katę bent valandai ar dviem.

#3 Išbandykite Feliway

Feliway yra sintetiniai kačių feromonai, kurie turi raminantį, slopinantį efektą. Užtenka įkišti prietaisą su skysčiu į rozetę, tačiau tam, kad katė priprastų ir pajustų poveikį reikia bent savaitės, todėl geriau pradėti Feliway naudoti dar prieš rują.

#4 Pasirūpinkite kraiko dėžės švara

Kaip minėta, katės morčiaus metu gali imti žymėti teritoriją, šlapintis ne vietoje. Tam, kad šito išvengtumėte, pasirūpinkite, kad augintinės kraiko dėžutė visuomet būtų švari: taip skatinsite katytę naudotis savo dėžute.

#5 Žaiskite su savo kate

Tam, kad augintinė bent kuriam laikui užsimirštų, nepamirškite nuolat skirti jai kokybiško dėmesio: žaiskite, lakstykite, skatinkite ją būti aktyvia. Taip pat rodykite katei dėmesį ją glostydami, šukuodami, jei tik katė leidžia tai daryti.

Visi šie sprendimai yra labai laikini, mat kitos rujos metu ir vėl teks galvoti kaip nuraminti savo augintinę, dėl to siūlome pasirūpinti katės sterilizacija dar prieš pirmąją rują.