Kačių skiepai

Tik pažvelkite į katę… Juk visai nenuostabu, kad jos akimirksniu pavergia simpatijas: tiek savo šeimininkų, tiek aplinkinių, tiesa? Tačiau kates auginantys jomis ne tik žavisi, mėgaujasi kačių lipšnumu, atsidavimu bei ištikimybe, charakterio ypatumais, tačiau turi ir pareigų, iš kurių viena svarbiausių yra pasirūpinti katės sveikata, konkrečiai – laikytis skiepijimo grafiko. Skiepai katėms, kaip ir kitiems naminiams gyvūnams, labai svarbūs, kadangi svariai prisideda prie pavojingų sveikatai ir gyvybei ligų suvaldymo, iki minimumo mažina riziką užsikrėsti bei „pasidalyti“ užkratu su kitais naminiais augintiniais ar net žmonėmis. Todėl jei turite lepūnėlę katę ar kaip tik planuojate tokį šeimos narį artimiausiu metu įkurdinti savo namuose, būtinai pasidomėkite skiepais, suplanuokite vizitą pas veterinarą ir skrupulingai laikykitės katės skiepijimo kalendoriaus.

Kokių skiepų reikia katei?

Daugiausia skiepijama nuo įvairių infekcinių ligų, mat jos lengvai užkrečiamos kontaktuojant su kitais gyvūnais, taip pat per vandenį ir maistą. Kartais nė nesusimąstome, jog ligas pernešti galime ir patys! Kaip? Pavyzdžiui, kad ir per nešvarius batus. Taigi nuo daugelio ligų gelbėja kačių vakcinavimas.

Kartais tik namuose laiką leidžiančių kačių, kurios neturi jokių kontaktų su kitais gyvūnais, šeimininkai laikosi pozicijos, kad jų augintiniams skiepai nereikalingi. Žinoma, tiesos tame yra, nes naminės katės turi kur kas mažesnę riziką „pasigauti“ vieną ar kitą ligą. Tačiau, kaip minėjome, užkratą gali namo parnešti ir žmonės, todėl kačių skiepai nuo pavojingiausių ligų būtini visada. Pavojingiausios ligos, nuo kurių būtinai siūloma skiepyti katėms, yra:

  • pasiutligė;
  • panleukopenija;
  • virusinis rinotracheitas;
  • kalicivirozė.

Paprastai mūsų klinikoje katės skiepijamos kombinuotomis vakcinomis, t. .y iškart nuo kelių ligų.

Kačių skiepai – nuo ko ir kada?

Kačių skiepai vetpulsas.lt
Kačių skiepai

Pagrindinės vakcinos katėms yra nuo minėtų pavojingiausių ligų:

  • Nuo pasiutligės. Liga labai pavojinga, o skiepyti nuo jos kates yra privalu. Virusas perduodamas su seilėmis, kai įkanda sergantis gyvūnas. Vakcinuoti reikia ne tik todėl, kad užkratą augintinis perduos kitam gyvūnui, tačiau ir todėl, kad neskiepytos jos kelia itin didelį pavojų žmonėms. Būtinybę katę skiepyti vakcina nuo pasiutligės dar labiau sustiprina ir tai, jog liga nepagydoma. Kaip atpažinti, kad augintinis serga pasiutlige? Kadangi virusas pažeidžia nervų sistemą bei smegenis, tai akivaizdžiausia tai yra iš pakitusio katės elgesio: augintinis pirmiausia tampa agresyvus, gali sutrikti judamojo aparato veikla, prasidėti traukuliai. Dažnas pastebi, jog pasiutlige susirgusioms katėms pasireiškia vandens baimė. Liūdna tai, kad šia liga susirgusį augintinį teks užmigdyti.
  • Nuo panleukopenijos, daugeliui žinomos kačių maro pavadinimu. Labiausiai liga pavojinga jaunoms katėms. Kokie simptomai išduoda ligą? Paprastai keturkojis ima karščiuoti, kur kas greičiau pavargsta, praranda apetitą. Dažnai pasireiškia ir vėmimas, viduriavimas (ligai būdingas viduriavimas su krauju). Dėl pastarųjų simptomų katė netenka daug skysčių, todėl sparčiai silpsta, tad atsiranda didelė rizika nugaišti. Šis virusas itin stipriai neigiamai paveikia keturkojo imunitetą, tad net ir pasveikus po ligos liekamieji reiškiniai dar būna gana ilgą laiką, kol būklė atsistato. Kačių maras yra pavojinga ir mirtina liga, o efektyviausia priemonė jos išvengti ir kontroliuoti plitimą yra būtent kačių vakcinacija, suteikianti absoliučią apsaugą nuo šio viruso.
  • Nuo virusinio rinotracheito, daugeliui dar žinomo tiesiog kačių gripo pavadinimu, ir kalicivirozės. Kačių viršutinių kvėpavimo takų ligas sukelia herpes virusai bei kalicivirusai. Galimybių užsikrėsti yra nemažai, pavyzdžiui, katėms liečiantis nosimis, per maistą ir kt. Kaip atpažinti, kad katė užsikrėtė? Daugeliui iš nosies ima bėgti išskyros, ašaroja akys, neretai vystosi konjunktyvitas, katės greitai pavargsta, gali imti karščiuoti, kosėti, padidėja seilėtekis. Nuo šių negalavimų katės gana dažnai pasveiksta pačios, tačiau kai kuriais atvejais gali vystytis lėtinė ligos forma. Tokiais atvejais simptomai išryškėja stresinėse ir panašiose situacijose. Jei sergama lėtine virusinio rinotracheito forma, tai katę kone nuolat vargina sudirgusios akys, dažnos ragenos ligos. O štai užsikrėtusias kalicivirusais papildomai dar neretai vargina ir dažnai pasikartojančios dantenų ligos. Šiuos virusus pasigavę katės jais „pasidalyti“ su kitais keturkojais gali net apie metus laiko. Štai kodėl svarbūs skiepai katėms nuo minėtų ligų – jie leidžia efektyviai valdyti eigos kontrolę, o Jūsų katei, jei užsikrėstų, sirgti tik lengva ir nepavojinga forma.

Kada skiepyti? Kačių skiepijimas pradedamas netrukus po gimimo. Pirmąją vakciną katės turėtų gauti sulaukusios 2 mėnesių, o po mėnesio – dar vieną. Suaugusios katės skiepijamos vieną kartą per metus.

Be minėtų būtinų skiepų, galima kates vakcinuoti ir papildomomis vakcinomis nuo tokių susirgimų kaip kačių leukemija, bartoneliozė, chlamidiozė ar kitos. Dėl papildomų vakcinų tikslinga pasitarti su veterinaru – jis, atsižvelgdamas į rizikos veiksnius, patars, ar kažkurios papildomos vakcinos yra reikalingos.

Katės skiepijimo grafikas

  • Pirmas skiepas – 2 mėn.
  • Pakartotinė vakcinacija – 3 mėn.
  • Katino skiepai nuo pavojingiausių ligų – kasmet, kartą per metus.

Mums svarbi Jūsų keturkojo sveikata, tad norint užtikrinti, kad nepamiršite laiku paskiepyti savo augintinio, klientui išduodamas kačių skiepų kalendorius. Taip kur kas lengviau sekti laiką ir užtikrinti, kad kačių skiepų kalendorius skrupulingai vykdomas.

Kačių skiepai vetpulsas.lt
Kačių skiepai

Kada negalima skiepyti katės?

Dažnas mūsų klientas domisi, ar yra kažkokių kontraindikacijų, kada katės skiepyti negalima. Tai pirmiausia, vakcinacija negalima, jei katė serga. Taip pat jei augintinis turi blusų.

Negalima skiepyti katės, jei ji turi kirminų. Štai kodėl likus maždaug savaitei iki vakcinacijos augintiniui būtina duoti vaistų nuo kirminų. Tai svarbu, nes jei organizme bus parazitų, tai vakcina gali sukelti komplikacijų ar net mirtį.

Negalima skiepyti kačių, kurioms neseniai buvo atlikta operacija ar kurios sveiksta po ligos.

Priežiūra po kačių skiepų

Katinų skiepai nėra kažkokia didelė intervencija, todėl ypatingos priežiūros po procedūros nereikalauja. Svarbiausia yra stebėti katės savijautą ir dūrio vietą. Jei atsiranda komplikacijų, įtarimų, kažkas kelia nerimą, pasikonsultuokite su veterinaru. Tikslinga žinoti, jog katė gali jaustis kiek mieguista, dūrio vietoje gali atsirasti guzelis, ta vieta gali būti kiek skausminga.

Galimi šalutiniai poveikiai

Tikrai daugeliu atvejų skiepai kačiukams jokio šalutinio poveikio nesukelia. Bet, kaip ir kiekviena taisyklė turi išimtį, taip išimčių pasitaiko ir čia. Galimas toks šalutinis poveikis kaip karščiavimas, prarastas apetitas, vangumas, vėmimas ar viduriavimas, tinimas dūrio vietoje ar visame kūne (jei yra alerginė reakcija), gali dūrio vietą skaudėti, kartais atsiranda net traukulių, pasunkėja kvėpavimas.

Kokia kačių skiepų kaina?

Kačių skiepai kainos požiūriu tikrai nėra prabanga, juo labiau kad skiepyti reikia retai, tad ta kaina palyginti yra labai neaukšta. Pavyzdžiui, kačių skiepų nuo pasiutligės kaina drauge su vakcinomis nuo virusinių ligų kainuos vos keliolika eurų.

Jei aktualūs kačių privalomi skiepai ar papildomi, laukiame Jūsų ir augintinio mūsų klinikoje. Kiekvienam keturkojui skirsime atitinkamą dėmesį ir skrupulingai pasirūpinsime Jūsų augintinio sveikata bei puikia savijauta.

Kačių skiepai kaina mūsų klinikoje, specialistų aptarnavimas, dėmesingumas, malonus elgesys su keturkoju  bei jo šeimininku maloniai nustebins. Laukiame kiekvieno iš Jūsų su kate ar kitu augintiniu!