Gyvūnų parazitų kontrolė

Su vienais ar kitais parazitais per gyvenimą gyvūnams tenka susidurti ne kartą. Dėl parazitų daromos žalos keturkojo savijautai bei gyvenimo kokybei šeimininkai turėtų itin atsakingai į tai žvelgti ir užtikrinti efektyvią kovą su šia problema.

Su kokiais parazitais gyvūnams tenka susidurti dažniausiai?

Naminius gyvūnus puolančius parazitus galime suskirstyti į dvi dideles grupes:

  • ektoparazitai: erkės, blusos ir pan.;
  • endoparazitai, t. y. įvairūs kirminai.

Kalbant apie ektoparazitus, tai kovoti su kaip padeda vaistai nuo parazitų šunims (pavyzdžiui, suaugusių šunų vaistai nuo kirmėlių, mažiems šunims vaistai nuo kirminų ir kt.) ir vaistai nuo parazitų katėms (pavyzdžiui, katėms vaistai nuo kirmėlių bei vaistai nuo kirminų kačiukams, lašai nuo blusų katėms ir kt.).

O kalbant apie endoparazitus, tai labai svarbu jų atsikratyti prieš vakcinaciją. Tad vaistai nuo kirminų šunims prieš skiepus turi būti duoti iki vakcinos likus 10 dienų. Vaistai nuo kirminų šunims šalutinis poveikis – jis galimas, labai minimalus, pavyzdžiui, skystesnės konsistencijos išmatos, tačiau tai neatsveria šių vaistų naudos.

gyvūnų parazitai vetpulsas.lt
Gyvūnų parazitai

Prevencijos priemonės

Naminių gyvūnų šeimininkams reikia žinoti, jog visam laikui išnaikinti parazitus vargu, ar pavyks. Štai kodėl svarbu reguliariai naudoti preparatus, skirtus prieš tuos neprašytus „svečius“.

Dažnai mūsų klientai domisi, kada vaistai nuo kirmėlių katėms, vaistai nuo kirmėlių šunims bei kitiems augintiniams turėtų būti duoti pirmą kartą. Tad raginame nedelsti, nes antiparazitinės priemonės turi būti duodamos sulaukusiems vos trijų savaičių. Suaugusiems šunims vaistai nuo kirmėlių duodami kas keturis mėnesius.

Priemonių parazitų kontrolei yra nemažai, pavyzdžiui:

  • priemonė purkšti ant šuns kailio nuo blusų;
  • vaistai nuo blusų katėms ir vaistai nuo blusų šunims;
  • vaistai nuo erkių šunims ir vaistai nuo erkių katėms;
  • lašai katėms nuo blusų ir kirmėlių;
  • tabletės katėms nuo kirminų ir tabletės šunims nuo kirminų;
  • pasta nuo kirmėlių katėms bei šunims;
  • geriamoji suspensija parazitų kontrolei ir kt.
Gyvūnų parazitų kontrolė vetpulsas.lt
Gyvūnų parazitų kontrolė

Pasitaiko, kad šeimininkai patys parenka vaistus keturkojams, nors nežino, pavyzdžiui, kokie geriausi vaistai nuo erkių šunims. To nereiktų daryti, nes geriausiai vaistus Jūsų keturkojui parinks veterinaras.

Jei turite augintinį namuose, Jums, greičiausiai, aktuali endoparazitų kontrolė ir / ar ektoparazitų kontrolė. Kreipkitės į mūsų klinikos specialistus ir mes pasiūlysime efektyvių priemonių, patarsime, atsakysime į klausimus ir padėsime sklandžiai susidoroti su gyvūnus puolančiais parazitais. Pasiūlysime priemonių gyvūnams nuo erkių, vaistų nuo kirminų šunims ir mažiems šuniukams, priemonių nuo blusų katėms bei šunims ir kt.