Gyvūnų laboratoriniai tyrimai

Visiškai nesuklysime pasakę, jog gyvūnų kraujo tyrimai yra viena iš pagrindinių veterinarijos sričių, o bene dažniausiai atliekami gyvūnų laboratoriniai tyrimai. Jie daromi ne tik tada, kai gyvūnas suserga, tačiau jų nauda itin didelė ir atliekant profilaktiškai – tai leidžia ankstyvose stadijose diagnozuoti sveikatos problemas ir užkirsti kelią rimtiems susirgimams, komplikacijoms, ilgam ir varginančiam gydymui.

Dažnai atliekami kraujo morfologiniai ir kraujo biocheminiai tyrimai. Įvertinęs gyvūnų būklę, savijautą, simptomus, ligos istoriją, anksčiau atliktus tyrimus, specialistas nuspręs, kurios grupės tyrimus tikslinga atlikti.

Gyvūnų laboratoriniai tyrimai
  • Gyvūnų kraujo morfologinis tyrimas paprastai skiriamas, kai yra poreikis įvertinti kraujo sudėtį. Šis tyrimas leidžia nustatyti leukocitų, eritrocitų ir kitų elementų kiekį kraujyje. Šios grupės tyrimai padeda tiksliai identifikuoti uždegiminius procesus organizme, alergines reakcijas, net onkologinius susirgimus bei kitas patologijas.
  • Gyvūnų kraujo biocheminiai tyrimai padeda ištirti, kokia yra keturkojo vidaus organų būklė. Nors dažniau šie tyrimai atliekami turint nusiskundimų, visgi yra nemažai keturkojų šeimininkų, kurie pageidauja šios grupės tyrimus atlikti ir profilaktiškai, kas yra sveikintina.

Be kraujo tyrimų, dažnai atliekami ir kiti gyvūnų laboratoriniai tyrimai, pavyzdžiui, taip pat daug sveikatos sutrikimų identifikuoti padedantys gyvūnų šlapimo ir išmatų tyrimai. Pastarieji leidžia lengviau nustatyti  šlapimo sistemos infekcijas, diabetą, kepenų, inkstų ligas, bakterines infekcijas, virškinamojo trakto ligas ir daug kitų.

Klinikoje atliekami šie tyrimai:

  • gyvūnų kraujo morfologinis tyrimas (Idexx aparatu);
  • gyvūnų kraujo biocheminis tyrimas (Idexx aparatu);
  • gyvūnų šlapimo bendras tyrimas (Idexx aparatu);
  • gyvūnų šlapimo nuosėdų tyrimas;
  • gyvūno išmatų koprologinis tyrimas;
  • gyvūnų bakteriologiniai tyrimai;
  • gyvūnų virusologiniai tyrimai;
  • gyvūnų serologiniai tyrimai.

Dažniausiai namuose yra auginami šunys bei katės, tad nestebina, jog mūsų klinikoje labai dažnai atliekami šunų kraujo tyrimai, taip pat kitas itin dažnas variantas – kraujo tyrimas katei. Visi tyrimai atliekami operatyviai, rezultatai pateikiami aiškiai, gydytojai išsamiai paaiškina tyrimų rezultatus ir, jei reikia, skiria gydymą.

Gyvūnų laboratoriniai tyrimai

Pirmą kartą į mūsų kliniką besikreipiančius domina ir tai, kokia yra šunų, kačių kraujo tyrimų kaina. Esame už patrauklų kainos ir kokybės santykį, tad patikiname, jog mūsų klinikoje aukštos kokybės paslaugas gausite nepraverdami plačiai piniginės.

Taip pat keturkojų šeimininkus kviečiame konsultuotis su gyvūnų sveikatos problemomis, reikiamais tyrimais, tyrimų rezultatais susijusiais klausimais. Mūsų darbui atsidavusi komanda visuomet pasirengusi padėti, suteikti informacijos ir atsakyti į visus iškilusius klausimus.

Gyvūnų kraujo, šlapimo, išmatų laboratoriniai tyrimai mūsų klinikoje – patikima, saugu, operatyvu ir už patrauklią kainą.