Gyvūnų chirurgija

Veterinarinė chirurgija apima labai platų teikiamų paslaugų spektrą. Veterinarijos gydytojai diagnozuoja ligas, operuoja, padeda traumas patyrusiems gyvūnams, prižiūri gyvūnus intensyvioje terapijoje ir apžiūri gyvūnus po chirurginių procedūrų. Kiekvienas atvejis vertinamas individualiai ir chirurginis gydymas skiriamas tik tuomet, kai būtina.

Kaip pasiruošti chirurginei operacijai ?

Diagnostinių tyrimų pagalba nustačius sveikatos problemą, kurią galima išspręsti chirurginiu būdu, skiriamas procedūros atlikimo laikas. Planinės operacijos datą nustato veterinaras kartu su augintinio šeimininku. Jeigu reikia, prieš intervenciją atliekami tyrimai. Bendru atveju, prieš operaciją gyvūnas turi būti alkinamas bent 12 valandų, bet paliekama galimybė atsigerti vandens, jei veterinaras nenurodo kitaip.

Jei sveikatos būklė pablogėjo staiga ir operacija atliekama be išankstinio pasiruošimo, pasistenkite kiek galima tiksliau atsakyti į veterinarijos gydytojo užduotus klausimus.

Anestezija

Atliekant daugelį operacijų gyvūnui taikoma bendroji nejautra. Įkvėpęs specialių dujų gyvūnas nusiramina ir lengvai apsvaigsta, tuomet panyra į nejautrą. Veterinarijoje dažniausiai naudojama, inhaliacinė anestezija, nes yra lengvai taikoma ir realiu laiku kontroliuojama. Po narkozės gyvūnas greitai atsigauna ir tampa pilnai sąmoningas. Anestezija taikoma ne tik chirurgijai, bet ir kitoms procedūroms, kuomet reikalinga rimtis, o sąmoningas gyvūnas ramiai pabūti negali dėl aplinkinių veiksnių. Jei reikia, po operacijos naudojami vaistai nuo skausmo, kurie taip pat mažina ir pooperacinį stresą.

Kaip prižiūrėti augintinį po chirurginės operacijos ?

Chirurginės operacijos yra labai skirtingos, todėl gijimo procesas ir gyvūno priežiūra taip pat skiriasi. Veterinarijos gydytojas suteiks nurodymus ir rekomendacijas, kaip pasirūpinti augintiniu konkrečiu atveju.

Augintinį pasiimti galėsite tik tuomet, kai jis pilnai atsigaus po narkozės ir bus apžiūrėtas veterinarijos gydytojų. Augintinis gali būti išsigandęs, elgtis šiek tiek nenatūraliai, bet ši būsena laikina. Retais atvejais gyvūnas gali vemti dėl narkozės poveikio, bet taikant inhaliacinę anesteziją tai mažai tikėtina. Stenkitės pradžioje pooperacinio laikotarpio būti kartu su augintiniu ir nepalikti jo vieno namuose. Prižiūrėkite žaizdas taip, kaip nurodė gydytojas ir laikykitės kitų nurodymų. Iškilus klausimams ar pasireiškus komplikacijoms, kreipkitės į veterinarijos kliniką.